Purjelaua koolitused - Kakumäel - Fansurf surfikool

Purjelaua koolitused

%

alates 65  alates 60 

Purjelaua koolitused ja kursused

Purjelaud – meri, tuul ja purjed. Pikka ajalooga veespordi ala, mis on tänapäeval kõigile lihtsasti omandatav. Peale mõnetunnist koolitust ja harjutamist vees suudavad kõik õpilased käsitleda purjelauda ja liuelda veepeal tuule jõul. Meie koolitusprogramm koosneb kahest 3 tunnisest tsüklist. Esimene purjelaua algkoolitus annab baasteadmised purjelauast ja esmase purjelaua sõidu kogemuse veepeal. Surfikoolil on olemas spetsiaalsed õppe purjelauad ja purjed, et esmaste sõidukogemuste omandamine toimuks võimalikult kiiresti.  Teisel jätkukursusel pööratakse rohkem tähelepanu purjelaua varustuse valikule, õpitakse erinevaid manöövreid ning harjutatakse purjelaua sõitu juba järgmise taseme purjelaudadel. Lisaks kursustele pakume ka personaalset koolitust oma oskuste ja teadmiste lihvimiseks tunnitasu alusel.

 • Purjelaua algkoolitus/ kursus kestvus – 3 tundi ja grupi suurus 1-5 inimest
 • Purjelaua jätkukoolitus /kursus kestvus – 3 tundi ja grupi suurus 1-5 inimest

Kuidas registreeruda purjelaua koolitusele?

Palun valige koolitusel osalejate arv ja seejärel kas soovite 3 tunnist algkoolitust või 6 tunnist algkoolitust ja jätkukursust. Juhul kui soovite personaalset koolitust tunnitasu alusel, siis palun valige 1h/1 inimene ja koguseks märkige soovitav koolitustundide arv. Peale valikut palun kirjutage registreerimis lehel märkuste lahtrisse teile sobivad koolituse ajad, et oleks lihtsam koolitust planeerida. Tellimuse kinnitamisel edastatakse teile e-mailile makseteatis, mille alusel saate tasuda purjelaua koolituse eest. Peale makselaekumise kontrolli saadetakse teile koolituse arve ja teiega võetakse ühendust täpsema koolituse aja kokku leppimiseks. 

Koolitus kava ja vajalik info allpool.

Purjelaua koolitus / Purjelaua kursus

Purjelaua algkoolitus ehk Windsurf kursus on mõeldud kõigile algajatele, kellel puudub varasem purjelaua sõidu kogemus. Purjelaua algkursuse eesmärgiks on anda vajalikud algteadmised purjelaua sõidust ja omandada veepeal spetsiaalse õppevarustusega (koolituse purjelaud plus taglas) esmane purjelaua sõidukogemus. 

Purjelaua algkoolitus programm

 • Ilmastik – Tuule suunad ja tugevus
 • Surfiranna valik, ohutus
 • Teoreetilised teadmised – sõidusuunad, sõidureeglid jne.
 • Näidiskoolitus kaldal, kuidas käsitleda purjelauda
 • Näidiskoolitus veepeal, kuidas käsitleda purjelauda
 • Purjelaua sõidu alustamine ja sõidu harjutamine veepeal

Olles läbinud purjelaua algkursuse ja soovid alustada iseseisvat purjelauduri karjääri, siis on jätkukursuse läbimine väga oluline. Anname koolituse raames ülevaate purjelaua erinevatest valdkondadest. Selgitame millist purjelaua varustust valida ja kuidas purjelaua varustust kokku panna ning lahti võtta. Näidiskoolituse osas õpetame erinevaid purjelaua manöövreid nii kaldal kui ka veepeal.  Jätkukursust saab läbida nii algkoolituse õppevarustusega kui ka spetsiaalse edasijõudnud purjelaua koolitusvarustusega.

Purjelaua jätkukursuse programm

 • Erinevad purjelaua valdkonnad – race, slalom, freestyle, wave, freeride
 • Varustuse valik – vastavalt valdkonnale ja varustuse mõõdud
 • Purjelaua varustuse kokkupanek ja lahti võtmine
 • Näidiskoolitus kaldal – Paut, halss, krüssamine, pakstaak, kaldastart
 • Näidiskoolitus veepeal – Paut, halss, krüssamine, pakstaak, kaldastart
 • Purjelaua sõidu praktiseerimine ja manöövrite harjutamine veepeal

Purjelaua koolitus sisaldab

Purjelaua koolitus sisaldab surfiriietus (kalipso ja päästevest) ja purjelaua õppevarustus (purjelaud koos taglasega) Koolitusele tulles võtke palun kaasa ujumisriided kalipso alla, müts päikse kaitseks, päiksekreem ja vajadusel tuulejope või pusa. 

Windsurf koolitus toimub Tallinnas Kakumäe rannas Räime tn 52 Tallinn, Fansurf Surfikool. Tuulist ilma lubab Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut aastaringselt, nii et kohalikud ilmastikutingimused sobivad purjelaua sõiduks ideaalselt.

Teie Fansurf Surfikool!