Eestis saab harrastada lainesurfi ehk surfata - Fansurf

Eestis saab harrastada lainesurfi ehk surfata

Lainesurfi Koolitus/ Surfi koolitus

Lainesurf ehk lühendatult lihtsalt SURF on vanim teadaolev veespordi ala maailmas. Surfi päritolu maaks peetakse Hawaiid.
Esimesed viited surfamisest on leitud Polüneesiast, kus 12. sajandi koopamaalid näitavad inimesi lainetel sõitmas. Meresõidu käigus tõid polüneeslased surfamise Hawaiile ja sealt hakkas see sport levima. Surfamine Hawaiil polnud mitte ainult sport, vaid ka religiooni oluline osa. Puu valik oli ülioluline ja surfilaua kujundamisel viidi läbi religioosseid rituaale. Tseremooniad olid kaitseks ja jumalate hea tahte kindlustamiseks. Hawaiil surfasid kõik mehed, naised, lapsed, kuningad, kuid seal oli range reeglite süsteem, mis reguleeris, kes millises kohas surfata tohib.

Lainesurf on tänaseni kõige populaarsem veespordi ja surfiala kogu maailmas. Surfata saab igal pool, kus on vett ja lainet. Surf ei tunne vanuse- ja riigipiire. Veidike peale hakkamist ja harjutamist ning juba liugletki lauaga lainetes. Eestis on levinud müüt, et meil on liiga väiksed lained ja tänu sellele ei ole lainesurf Eestis võimalik. Tegelikuses tegutseb Eestis lainesurfi kogukond, toodetakse surfilaudu ja on välja kujunenud populaarsemad lainesurf kohad. Just viimastel aastatel on Eestis hoogustunud lainesurfi areng ja üha suuremat huvi tunnevad selle ala vastu just noored “Surf on ju elustiil”

Sellest 2023 aasta hooajast liitub Fansurf Surfikooli programmi lainesurfi õpe. Lainesurfist saab lastelaagrite, teismeliste laagrite ja noorte surfilaagrite ametlik koolitus osa. Samuti lisandub Lainesurfi koolitus meie surfikooli personaalsete koolituste nimekirja. Koolitused toimuvad spetsiaalsetel lainesurfi õppelaudadel. Koolituste käigus õpime, kuidas teha ettevalmistusi lainesurfi alustamiseks. Tutvustame ranna valikut ja kuidas valida sobivat surfiilma. Pöörame tähelepanu lainevalikule ja ohutusele. Toimub praktiline kaldakoolitus ja lainesurfi võtete harjutamine kaldal. Peale kaldakoolitust toimub koos juhendajaga praktiline surfamine lainetes.

Lainesurfi koolitus programm

  • Rannavalik, ilmastik, lained
  • Surfivarustuse valik ja turvalisus
  • Lainesurfi ettevalmistavad soojendus ja venitusharjutused
  • Lainesurfi harjutused kaldal – keha asendid laual, sõudmine, püsti tõusmine, keha tasakaal ja kontroll jne.
  • Praktiline harjutamine veepeal lainetes

Lainesurfi koolituse sisaldab:

Lainesurfi koolitus sisaldab varustust (surfilaud, kalipso, vajadusel päästevest, leash). Koolituse kestvus keskmiselt 2 tundi. Koolitusele tulles võtke palun kaasa ujumisriided kalipso alla, müts päikse kaitseks, käterätt, päiksekreem ja vajadusel tuulejope või pusa.

Lainesurfi koolitused Tallinnas toimuvad Kakumäe rannas. Ilmainfo leiate Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut kodulehelt.

NB! Kõik Lainesurfi koolitused toimub vastavalt ilmastiku tingimustele

Teie Fansurf Surfikool!