Lõbus ja positiivne surfi lastelaagri õhkkond, meri, tuul ja lained. Armastus looduse ja ümbritseva keskkonna vastu, aktiivne ja sportlik elustiil, see kõik iseloomustab sõnumit “Surfi on lahe”. Ootame kõige nooremaid 6-8 aastaseid laagrilapsi põnevatesse mereteemalistesse lastelaagritesse.
Meie täienenud lastelaagri programmi on lisandunud uued surfialad ja lõbusad veetegevused. Lisaks varasematele traditsioonilistele surfilaagri tegevustele lisanduvad 2023 suvehooajal lainesurfi õpe, wingsurfi õpe ja tuubisõit.
Lastelaagri ajakava:
- 09:00-9:30 Kogunemine Fansurf Surfikoolis
- 09:30-10:00 Tiimide koondamine ja hommikused virgutustegevused
- 10:00-12:30 Surfitegevused õpe ja praktika veepeal, kaldategevused, spordimängud ja ujumine.
- 12:30-13:30 Lõunasöök, puhkus ja vaba aeg.
- 13:30-16:00 Surfipäev jätkub, surfitegevused õpe ja praktika veepeal, kaldategevused, spordimängud ja ujumine.
- 16:00-16:30 Õhtuoode, puhkus ja vaba aeg.
- 16:30-17:00 Laagripäeva lõpetamine ja kojuminek.
Kahes lastelaagris liigub laagribuss hommikul marsruudil Viimsi – Kesklinn – Kakumäe rand ja õhtul tagasi.
- 09:00 – väljub surfilaagris osalejatele transfer Viimsist marsruudil Viimsi kooli kõrval parkla (bussipeatuse taga) – Kesklinn Nautica ostukeskuse parkla (sissesõidu ääres) u kell 09.20 – Kakumäe rand, Fansurf Surfikool.
- 16:15- väljub surfilaagris osalejatele transfer Kakumäe rannast marsuudil Fansurf Surfikool – Kesklinn Nautica ostukeskuse parkla (sissesõidu ääres) u kell 16.40- Viimsi kooli kõrval parkla (bussipeatuse taga). Saabumine Viimsisse u kell 17.00
Mida lastelaagris õpitakse ja harjutatakse?
- Lainesurfi (surf) õpe ja surfamine veepeal
- Bodyboardi õpe ja surfamine veepeal
- Wingsurfi õpe ja praktika veepeal
- Tuubisõit Kakumäe lahel
- Purjelaua koolitus ja praktika veepeal
- Aerusurfi SUP koolitus ja Sup matkamine
- Megasup surfitegevused
- Skimboardi koolitus ja Skimimine
- Lohesurfi kaldakoolitus ja õppelohede lennutamine
- Rula ja Longboardiga sõitmine
- Ranna ja mereohutuse koolitus
- Mängulised õppetegevused kaldal
- Surfi ettevalmistus tegevused – soojendusharjutused, kuidas vältida vigastusi, venitus- ja lõdvestusharjutused
- Surfielu, ujumine, põnevad jututoad ja palju muid lahedaid kogemusi värskes õhus.
Lisainfo lastelaagrite kohta.
Lastelaager toimub linnalaagri formaadis, ehk hommikul tuleb surfilaps linnalaagrisse ja õhtul läheb koju. Linnalaager on mõeldud eelkõige vanuses 6-8 eluaastat lastele, kuid soovi korral saavad osaleda ka teistes vanustes lapsed. Laagrilapsed käivad iga päev vees 1-2 korda sõltuvalt laagrikavast ja ilmast. Kõiki surfitegevusi harrastame koos treeneritega.
Linnalaagrid toimuvad Tallinnas Kakumäe rannas (Räime tn 52, Tallinn, Eesti 13516).
Laagrid on mobiilivabad ja seltskondliku suunitlusega. Laagri tegevused ja õpe toimub surfitiimides. Neli põnevat laagripäeva aitavad luua omanäolise ning mängulise keskkonna ja eelnev surfikogemus ning ujumisoskus ei ole nõutav. Kõik tegevused toimuvad madalas vees ja kasutusel on turvavarustus (kalipso, päästevest, turvapaat).
Surfi lastelaager on lihtne võimalus omandada eluliselt vajalike teadmisi mereohutusest, osaleda sportmängudes, tegeleda surfamisega ja ujumisega. Põnevatel surfipäevadel õpitakse erinevaid surfialasid lainesurf, wingsurf, purjelaud, aerusurf, skimboard, bodyboard ning tutvutakse lohesurfiga. Lapsed on jagatud laagris tiimideks, mille eesmärgiks on omavahelise koostöö arendamine. Toimuvad erinevate ülesannete lahendamised ja tiimide vahelised võistlused.
Mida laagritasu sisaldab?
Erinevaid lastelaagri tegevusi nii kaldal kui ka vees treenerite juhendamisel. Kahte toidukorda päevas lõunasööki (soovi korral vegetaarne toit) ja õhtuoodet. Surfiriietust, igale surfilapsele väljastatakse kalipso ja päästevest. Surfivarustust, laagris osalejatele on tagatud aerusurfi, wingsurfi, purjelaua, skimboardi, lohesurfi ja lainelaua varustus. Kaldavarustust, pallimängud, rulad, longboardid, meisterdamise töövahendeid tiimidele jne. Laagri lõpetamisel väljastame igale osalejale lõputunnistus ja parimatele auhinnad.
Mida lastelaagrisse kaasa võtta?
Laagrilapse kott võiks olla võimalikult väike ja kompaktne. Riided ja varustus võiks olla märgistatud, et lihtsam vahet teha. Laps võiks laagrisse tulla sportlikus riietuses ja spordijalatsitega. Kaasas peaks olema ujumisriided, käterätt, lühikesed vahetusriided, müts päikse kaitseks, päiksekreem, tuulekindel pusa või jope.
NB! Laagritegevuste planeerimine toimub vastavalt laagrikavale ja ilmastiku tingimustele. Igal laagripäeval on erinevad surfitegevused. Laagri päevakavas võib tulla muudatusi vastavalt ilmastikule, et tagada ohutus ja meeldivad laagrikogemused.